Ürün
:
Çift Taraflı Sır Bıçağı
Fiyat
:
32,00 TL
ÜRÜN BİLGİSİ

Çift Taraflı Sır Bıçağı

Arıcılık malzemelerinden olan çift taraflı sır bıçağı sayesinde arıcılar hem petekli ballarının üzerinde olan sırrı almak için kullanırlar. Hem de arka kısmındaki kazıyıcı bıçak sayesinde petekli çerçevenin üzerine fazladan örülen peteğin kazınmasını sağlarlar ya da propolisli kaplanmış olan kovanda herhangi bir bölgeyi kazıma da kullanırlar. Çift fonksiyonlu bu arıcılık ekipmanı arıcılara ekstra kolaylık sağlamaktadır. 

Petekli balın sırrı almak oldukça dikkat edilerek yapılması gereken bir işlemdir. Petek üzerindeki sr gelişigüzel bir şekilde alınırsa petek gözünün içerisinde bal istenilen oranda dışarı çıkmaz ve bal veriminden fire verilmiş olur. Bu sebeple olabildiğince ince bir tabaka halinde petekli balı sırrı alınmalıdır. 

Sır alma amacı ile üretilen pek çok arıcılık malzemesi bulunmaktadır. Bunların isimlerini vermek gerekir ise; sır alma rulosu, sır alma tarağı, sır alma bıçağı, elektrikli sır alma bıçağı, çift taraflı sır alma bıçağı gibi arıcının bir kaç alternetifi bulunmaktadır.

 

Çift Taraflı Sır Bıçağı Özellikleri:

Ahşap saplıdır.

Sır bıçağı lazerlidir, paslanmaz özelliktedir.

Kazıma aparatı paslanmaz malzemeden üretilmiştir.

Uzunluğu 31 cm dir.