Ürün
:
Beemicn Vitamin
Fiyat
:
10,00 TL
ÜRÜN BİLGİSİ

Beemicn

Bal arıları ihtiyaç duydukları vitamin ve mineral takviyeleri dışarıdan almak durumundadırlar. Çünkü çiçeğin nektarından ya da poleninden bu ürünleri karşılayamamaktadırlar. Bu tür arıcılık malzemeleri genellikle arı şurubuna karıştırılarak ya da arı yemi ile birleştirilerek kullanılmaktadır. 

Bal arılarının ilkbahar ve sonbahar mevsimnde farklı amaçlar için arı şurubu ile beslenmesi gerekmektedir. Kış mevsiminde ise arı yemi denilen genellikle bal, polen, pudra şekeri ve çeşitli proteinlerden oluşturulan arı yemleri kışın bal arılarının açlıktan ölmesini engellemek amacı ilekullanılmaktadır.

İlkbahar mevsiminde yapılan arı şurubu genellikle yoğun şurup denilen 2 ye 1 oranında şeker ve sudan oluşan şerbettir. Ilık suyun çerisine konulan şeker karıştırılarak şerbet yapılır. Bu şerbetin içerisine beemicn de katılarak arılardaki vitamin ve mineral dengesi kurulmuş olur.

Sonbahar mevsiminde yapılan arı şurubu ise bal arılarının kışa daha güçlü girmesini sağlamak amacı ile yapılmaktadır. 1e 1 ölçülü yani 1 kg şeker ve 1 kg sudan yapılan şerbetin içerisine beemicn katılarak arılardaki sindirim sistemi düzene sokulmuş olur.

 

Beemicn Kullanım Şekli:

100gramlık paketlerdedir.

1 litre şurubun içerisine ya da invert arı şurubunun içerisine 5gr,

 1kg arı kekinin içerisine ya da fondan şekere 10gram karıştırılarak bal arılarına verilebilir.