Ürün
:
Beeforte Vitamin
Fiyat
:
7,00 TL
ÜRÜN BİLGİSİ

Beeforte Vitamin ve Mineral Kompleksi

Bal arılarının belli dönemlerde ekstra olarak arıcılık malzemelerinden olan vitamin ve mineral kompleksini almaları gerekir. Bunun sebeplerine değinecek olur isek; ilk olarak kış mevsiminden güçsüz ve zayıf olarak kovandan çıkan bal arısı kolonisini beslemek gerekiyor. Vita min ve mineral kompleksini hazırlamış olduğumuz arı şuruplarının içerisine katılması gerekmektedir. Bu sayede bal akım sezonu geldiğinde takriben haziran ayında bal arısının kolonisi güçlenir ve çoğalır. 

Bal alma sezonu geçtikten sonra da kışa hazırlanan bal arısı kolonisinin yine koyu şurup içerisine vitamin ve mineral kompleksinin karıştırılarak verilmesi gerekmektedir. Bu şekilde verilen şurup ile beslenen arılar kışı sağlıklı şekilde geçirir ve ilkbahar mevsimine hazırlanır.

Bileşimi:

Mineral madde ve vitamin kompleksidir.

Kullanım Şekli:

1 gram beeforte 50-100 ml su içerisinde eritilir ve karıştırılır. 1 litre şuruba ilave edilir. Her koloniye 1 litre olmak üzere verilir. 1 kg arı kekine 1 ölçek toz beeforte karıştırılır ve koloniye verilir. Beslenme 2-3 gün ara ile 4-5 defa ilkbahar ve sonbaharda yapılır.

Etkisi:

Beeforte bal arıları ve larvalarının hastalıklara karşı direnç kazanmalarna yardımcı olmaktadır. Ana arının yumurta bırakmasını hızlandırmakta ve larva sayısını %30-%40 oranında çoğaltmaktadır. 

Bal üretiminde %25- %30 artış gözlenmekte ve arı sütü üretimini önemli oranda arttırmaktadır.

Rutubet görmeyen, kuru yerde saklayınız.