Ürün
:
Arı Vitamini
Fiyat
:
30,00 TL
ÜRÜN BİLGİSİ

Apizin Arı Vitamini

Apizin arı vitamini 100 gram toz halde bal arıları için gerekli olan vitamin ve aromatik maddeleri içerisinde bulunduran arıcılık malzemelerindendir. Genellikle bal arıları için yapılan arı şerbetlerinin (şuruplarının) içerisine ilave edilerek kullanılan arıcılık ürünüdür. 

Bal arılarının belli mevsimlerde arı şurubu veya arı keki ile beslenmesi icap etmektedir. Bunun sebeplerini söylemek gerekir ise arı yavrularını besleyip sezona güçlü girmelerini sağlamak ya da kışı iyi geçirmeleri sağlamak amacı ile kullanılır. 

İlkbahar mevsiminde kışın mevcudiyeti azalan bal arılarını çoğalmaya teşvik etmek amacı ile arı şurubu verilir. Verilen şuruplara katılan vitaiminler arıların ekstra güçlenmesini sağlar. Arılardaki mevcudiyette artar. Böylece bal alma sezonu geldiğinde koloni sayısı artan kovanda bal verimi de artmaktadır.

Bal hasadı gerçekleştikten sonra yani sonbahar mevsiminde arıların kış mevsimine hazırlanması sağlamak amacı ile yine bal arılarının arı şurubu ile beslenmesi gerekmektedir. Kış mevsimine mevcudiyetini azaltarak giren bal arıları kışı salkım halinde geçirirler. Koloninin ayakta kalması için arı şurubuna arı vitaminin katılması gerekmektedir.

 

 Kullanım Şekli:

Bir litre arı şurubuna veya invert arı şurubuna 10 gram yani yaklaşık bir çay kaşığı katılarak bal arılarına verilebilir.

Bir kilogram arı kekine ya da fondan şekere 10 gram yani yaklaşık bir çay kaşığı katılarak bal arılarına verilebilir.

Bal arılarına verdiğiniz yarım litre suyun içerisine de 10 gram yani bir çay kaşığı katılarak bal arılarına verilebilir.