0 (222) 230 29 00 / 0 533 442 27 41    

Jenter Takımı...
Tükendi
Ürün
:
Jenter Takımı
Fiyat
:
130,00 TL
ÜRÜN BİLGİSİ

Jenter Takımı

Aynı damızlık ana arıdan çok sayıda ana arı üretmek için kullanılan üretim setidir.

Jenter Takımının içinde;

Jenter Kasedi(1 adet)

Ana Arı Larva Gözü İçi 200ADET

Ana Arı Larva Gözü Üst 100ADET

Ana Arı Larva Gözü Alt 100 ADET

Ana Arı Larva Gözü Kafes (Bigudi) 100ADET

 

Jenter Takımının Kullanımı

Jenter aletine 110 tane çıkarılabilir gözler konuyor. Bunlara fişek yada fincanda denilebilir.
Her bir fincan içine konulan yumurtalar ister 1 günlük ister 3 günlük yumurta olsun isterse 4. günkü çatlamış yumurta yani larva olsun herhangi birinden elde edilebilir. 

Her bir fincan yerleştirilip ana hapsedildikten sonra yumurtalar ile dolmuş alet bir iki gün içerinde incelenmek için rahatsız edilmemelidir. En doğrusu ana arının hem yumurta atıp atmamağını incelemek için ilk gün ve daha sonra yumurtaların alınması için dördüncü gün bakmaktır.

Yumurta atılmış olan fişekler, aynı gün bırakılmış yumurtaların bir arada olmasına dikkat ederek sıralanır. Sıralanan yer aletin fincanda yerleştirileceği tutturuculardır. Tutturucular iki kısımdan oluşuyor. Koyu ve açık renkli iki bölüm . Koyu renkli kısım tahtaya yapışıyor. Açık renkli kısım ise fincanla koyu kısmı birbirine bağlayan kısımı oluşturuyor. Her bir fincan beslenip ana memesi haline dönünce, açık renk kısımlı bölüm, çıkarılıp bölmelere yada ana arı yetiştirme ve çiftleştirme kovanlarına veriliyor.

Sırası ile yerleştirilen fincanlar içerisinde bulunan yumurtalar beslenmek üzere anasız ve güçlü kovanlara verilir.

Ana hapis edildikten sonra dördüncü gün elde edilen yumurtaları alarak ana yetiştirmek mümkün. Bu şekilde larva transferi yapılmadığından ana arıların daha larva halinde iken darbe alması engellenmiş oluyor.