Belfaks Ana Arı F1 (...
Tükendi
Ürün
:
Belfaks Ana Arı F1 (5 adet)
Fiyat
:
200,00 TL
ÜRÜN BİLGİSİ

Belfast Ana Arı F1 (5 adet)

2018 Yılında ana arı fiyatları hakkındaki bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

Sezon başlamadan önce erken sipariş veren arıcılarımız belirtmiş olduğumuz fiyatlardan ana arılarını temin edebilir. Ana arılarının zamanında gelmesini isteyen arıcılarımız ödemelerini erkenden yaparlar ise listeye alınacaktır. Ana arı ödemeleri önceden alınmaktadır.

Teslimatlar nisan ayının başında yapılmaktadır.

Ana arı ırkını seçerken hangi yöreye uyumlu ana arı ırkı istiyorsanız lütfen onu tercih ederek siparişlerinizi gerçekleştirin.  Eğer hangi ana arı ırkını seçeceğinizi bilmiyorsanız çevrenizdeki tecrüreli arıcılardan bilgi alabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak bize de telefonda danışarak uygun ana arınızı sipariş verebilirsiniz.

Not: Ana arı fiyatları sezonun başlamasına yakın değişkenlik gösterebilir.

Not: Kargodan kaynaklı ana arı ölümlerinden firmamız sorumlu değildir.

Not: Kargo alıcıya aittir.

 

Belfast Ana Arı Özellikleri

Buckfast arısı dünyanın en meşhur HİBRİD arılarından. Hibrid arıda farklı ırklardan genetik özellikleri bilinen arılar kontrollü şartlarda ve yapay dölleme kullanılarak birleştirilir.

Yani Karniyol, İtalyan ya da Kafkas gibi ayrı bir ırk değil Bu tür birleştirmelerde melez azmanlığı denilen olay gerçekleşir ve ilk nesil analar kendi ana ve babalarından daha verimli olur. Bal verimi yüksek yavru atımı hızlı ve yön bulma konusunda başarılıdır.

Bilim Adamları (1954) eski İngiliz yerli arısı ile nispeten koyu renkli İtalyan arısını melezliyerek Buckfast arısını yetiştirmiştir. Bu iki ırk önce saflaştırılmış daha sonra bu saf arılar, bal üretimi ile diğer özelliklerini gelistirmek üzere çiftleştirilmiş ve tekrar geriye melezlenmiştir.

 

Kombinasyon melezlemesi olarakda adı geçen bu yöntem daha sonra Fransız arısı ve Yunan arısının iyi özellikleri de Buckfast arısında birleştirilmiştir. Bilim adamı Adam isimli kişi daha ileriki yıllarda buckfast ana arısını Anadolu arısının erkekleriyle melezlemiştir. Bunun sonucunda yüksek verimli bir arı elde etmiştir.